Materiály ložního povlečení

M A T E R I Á L Y

 

BAVLNA

je přírodní vlákno získávané z bavlníku. Bavlněné materiály výborně sají pot, jsou prodyšné a pevné. To je jeden z hlavních důvodů proč se stala tolik oblíbenou při výrobě bavlněného povlečení.Bavlněné povlečení TOP Q je vyráběno z látky zušlechtěné kalandrováním, což zajistí vyšší pevnost a životnost látky. Při tisku tmavých barev jsou použity reaktivní barvy, které probarví vlákno do hloubky, tím získá povlečení barevnou stálost.

 

BAVLNA RENFORCÉ

jedná se o hustě tkanou látku, která je vyrobena z dlouhých česaných vláken bavlny. Speciální procesem, zvaným macerace, vzniká jemnější a hebčí bavlna. Při maceraci se bavlna namáčí do speciálního extraktu, který ji zbaví nadbytečných vrstev a zůstane pouze pevné vlákno. Výsledkem je tak jemná a hebká látka, která je navíc vysoce odolná. Macerace navíc zajistí perfektní stálobarevnost a dlouhou životnost. Oproti klasické bavlně je renforcé více savé a skvěle odvádí tělesnou vlhkost a vyrovnává teplotní rozdíly.

 

V našem e-shopu můžete 
nakoupit výrobky ze 
100% bavlny např.:        
                    
4dílné bavlněné povlečení
Flanelové povlečení
Krepové povlečení
Froté ručníky
Froté osušky
Froté prostěradla
Prostěradla z hladké bavlny
Jersey prostěradla

 FLANEL


je 100% bavlněná látka upravená tzv. česáním na jedné nebo obou stranách, čímž vznikne na plátně jemný chloupek. Flanely jsou lehké, příjemné na omak a hřejivé, právě proto jsou stále velmi oblíbené. U nás nakoupíte flanelové povlečení česané z lícové strany.

 

 
KREP


i tady vám nabízíme 100% bavlněné plátno upravené do krepového efektu, který vzniká smrštěním látky na určitých místech. Krepové ložní povlečení se nežehlí a tím šetří nejen váš čas, ale i energii.

 

 

FROTÉ
 

je smyčkovaný materiál, z něhož jsou vyrobena froté prostěradla a ručníky s osuškami. 
U prostěradel má úplet bavlněnou smyčku z lícové strany a na rubové straně je polyester, který zlepšuje jeho elasticitu. Vysoký podíl bavlny v materiálu zajistí skvělou savost i hřejivost a malá část polyesteru zase snadnou údržbu. Froté ručníky a osušky mají oproti prostěradlům smyčku z obou stran. Nabízíme je dvou variantách materiálového zpracování, a to ve 100% bavlně a ve směsi s bambusem. Bambusová vlákna mají antibakteriální vlastnosti, které přirozeně brzdí množení bakterií bez použití chemických přísad. Díky bavlně jsou výrobky savé a pevné.


Mezi nejkvalitnější a nejluxusnější materiály patří ovšem froté se střiženou smyčkou - mikroplyš, ten vyniká svojí hebkostí a podobností sametu. Vyzkoušejte si jeho kvality na mikroplyšovém povlečení nebo mikroplyšových prostěradlech.

 


JERSEY


je jeden z nejhebčích úpletů vyráběných ze 100% bavlny, která se zpracovává do malých zrnitých oček. Samozřejmě je prodyšná a dobře savá, ale hlavně se dá napnout až o 25% své velikosti, což umožňuje výrobu napínacích prostěradel bez vysokých přídavků umělých směsí. Tato prostěradla nemusíte žehlit! Jersey prostěradla mají všitou gumu po celém obvodu, která zajistí snadnou manipulaci při nasazování na matraci.

 

MIKROPLYŠ


materiál je tvořen hustými krátkými chloupky, které zajišťují vysokou hřejivost materiálu spolu s výbornými termoregulačními vlastnostmi. Mikroplyšové povlečení je heboučké a vytváří skvělý teplotní komfort. Stejně tak i u mikroplyšových prostěradel oceníte nejen rychlé schnutí, ale také jeho vhodnost pro alergiky díky složení ze 100% polyesteru. Všechny tyto vlastnosti předurčují mikroplyš k výrobě různých dek - vzorovaných i jednobarevných. Ani mikroplyš není třeba žehlit.

 MIKROVLÁKNOjedná se o jemný, hebký a částečně lesklý materiál ze 100% polyesteru připomínající satén. Naše výrobky mají povrchou úpravu "peach skin" dík níž se nemusíte obávat, že by povlečení bylo kluzké. Ložní povlečení z mikrovlákna je velmi lehké, savé, prodyšné a vhodné pro alergiky. Mikrovlákno je vyráběno nejmodernější technologií a výborně na něm drží barvy.

 

POLYBAVLNA

moderní materiál, který v sobě spojuje měkkost bavlny s praktičností polyesteru. Polybavlna je jemná, lehká a oproti bavlně také prodyšnější. Mezi velké výhody patří rychlé schnutí, odolnost, stálobarvenost a v neposlední řadě také nemačkavost. Tento materiál skoro nemusíte žehlit. Naše výrobky mají povrchovou úpravu "peach skin" dík níž se nemusíte obávat, že by povlečení bylo kluzké.