Jaké je vhodné povlečení na léto

 

 Máte doma povlečení z různého materiálu a nevíte jaké právě použít? My vám v tomto článku poradíme, jaké povlečení zvolit do teplých nocí a jaké odsunout na chladnější období. Seznamte se tedy s oblíbenými materiály, které jsou na léto jako dělané.

 

 

Povlečení z mikrovlákna

Velmi oblíbené povlečení na léto je mikrovlákno. Je to jemný, hebký a leh materiál, který nezadržuje bakterie a roztoče, proto má velkou oblibu i u alergiků. Má skvělé termoregulační vlastnosti, rychle schne a dobře odvádí vlhkost. Povrchová úprava "peach skinzabraňuje klouzání povlečení po přikrývce. Za teplých nocí si budete připadat, jako byste spali na obláčku.

 

 

Povlečení z polybavlny

Skvělá volba na léto je i povlečení z polybavlny. Je to moderní materiál, který v sobě spojuje měkkost bavlny s praktičností mikrovlákna. Tento velmi jemný, lehký a prodyšný materiál, který se nemačká, je odolný a rychle schne. Povlečení má povrchovou úpravu "peach skin" , díky níž neklouže. Je to ideální volba do letních, horkých nocí.

 

 

 

Bavlněné povlečení

Bavlna patří stále mezi nejoblíbenější materiály. Jedná se o přírodní materiál, který se získává z bavlníku, výborně saje pot a je velmi prodyšný. V létě nehřeje a v zimě nechladí. Bavlněné povlečení je pevné, drží svůj tvar a nemusíte se bát toho, že se bude shrnovat. Bavlna je vhodná jak na léto, tak do chladných nocí.

 

Krepové povlečení

Stejně jako bavlněné, je i krepové povlečení vhodné na léto. Krep je totiž vyrobený ze 100% bavlny. Plátno je upravené do krepového efektu, který vzniká smrštěním látky na určitých místech. Povlečení se nežehlí a tím ušetříte čas třeba na koupání.

 

 

 

 

V létě není vhodné používat povlečení z mikroplyše, mikroflanelu či flanelu. To si schovejte ve skříni na zimní období. 

 

Autor: Zuzana, tým top-povleceni.cz
27. června 2019