Ručníky a osušky  

 

 Po příjemné koupeli či sprše je důležité se dobře osušit a to můžete s našimi kvalitními ručníky a osuškami, které mají vysokou gramáž, díky níž jsou velmi savé, měkké a zajišťují jejich dlouhou životnost. Ať už si vyberete bambusové, froté či rychleschnoucí, budete nadšeni jejich hebkostí, savostí a kvalitou.

image bambus - tmavě šedý a světle šedý 1   Bambusový ručník a osuška KORFU - image

 

Bambusové ručníky a osušky

Při pořizování ručníků sledujte nejen barvu, ale také velikost smyček a gramáž. Jak jsem se již zmínila, naše ručníky mají vysokou gramáž, která se pohybuje okolo 400-450 g/m2. O stupni nadýchanosti rozhoduje výška vlasu osušky - čím vyšší, tím měkčí. Delší smyčka poté zaručuje vyšší savost a absorpci vody. Bambusové ručníky a osušky splňují tato kritéria, navíc jsou antibakteriální, antistatické a protiplísňové, jsou tedy vhodné i do sauny.

  Bambusový ručník a osuška KORFU - imagovka
Bambusová osuška KORAL meruňková Bambusová osuška MONILA violet Bambusový ručník KORFU světle modrý_bamboo

Froté ručníky a osušky

Tyto ručníky a osušky jsou vyrobeny buď ze 100% bavlny, i u nich můžete očekávat vysokou gramáž, která dodá těmto osuškám vyšší standard savosti a hebkosti, nebo ze směsi 80% bavlny a 20% polyesteru, čímž se materiál stává příjemným na dotek, dobře schne a je odolný vůči poškození. Obě tyto varianty máme v různých barvách zdobené vkusnými bordurami ve tvaru romantických kytiček, do sebe propojených trojúhelníků nebo čtverečků či nádherně vypadajících bambusových lístků sladěnými do barvy ručníku.

Ručník EMALA image Osuška VERGA modrá 1 Osuška SAMOS lososová 1

Rychleschnoucí ručníky a osušky

Jsou vyrobeny ze 100% mikrovlákna, které se vyznačuje výbornou savostí, nenáročnou údržbou a je antibakteriální. Původně byly vytvořeny na cestování a do fitka, protože nedocenitelnou výhodou těchto osušek je lehkost, vysoká savost, rychlé schnutí a jemnost, ale pro velkou oblibu se začaly používat i doma v koupelnách.

  Rychleschnoucí osuška TOP modrá 2 Rychleschnoucí osuška TOP zelená 2

A jak správně pečovat o ručníky a osušky, aby nám vydrželi co nejdéle jako nové? Není na tom vůbec nic složitého. ed praním rozdělte ručníky podle barvy, nikdy neperte bílé s barevnými, aby jste je z pračky místo bílých nevytáhly třeba růžové, nebo s jiným nežádoucím odstínem. Perte je na určenou teplotu, kterou najdete na etiketě a nepoužívejte aviváž, ta totiž vlákna slepí k sobě a ručník či osuška tak ztratí svoji měkkost. A ještě jeden důležitý bod, nežehlete je, mohly by se poškodit nebo polámat smyčky a tím by ztratily savost. Takhle jednoduchá je péče o naše ručníky a osušky.

Autor: Zuzana, tým top-povleceni.cz
22. říjen 2018